3. õpiränne

Teema: Future Classroom Methodology of Teaching
Aeg: 08.-13.10.2018
Koht: Lissabon, Portugal
Osaleja: Airis Varik

Koolitus toimus Lissabonist 40 km kaugusel asuvas Sesimbra linnas, mis on tuntud oma sadama, kaunite randade ja kalarestoranide poolest.
Koolituse korraldajaks oli CREF - Educational Resources and Training Centre, mis pakub haridusalast abi ja koolitusi piirkonna õpetajatele ning tegeleb ka sisserändajate koolitamisega õpetades neile portugali keelt ja kultuuri. Koolitajad Vitor Costa ja Joaquim Saial olid ise samuti tegevõpetajad Portugalist ning üks koolitaja Egle Vaivadiene sarnasest hariduslikku nõustamist ja koolitusi pakkuvast keskusest Vilniusest. Vitor Costa oli ühtlasi CREF-i direktor ja antud koolituse koordinaator.


Sesimbra rand
Koolitus toimus hotelli konverentsiruumis. Minu kursusel osales kokku 16 õpetajat kümnest riigist (Saksamaa, Poola, Läti, Hispaania, Leedu, Soome, Slovakkia, Tšehhi, Ungari, Eesti).


Samaageselt toimus neli koolitust ja programm oli koostatud nii, et väljasõitudel ja söögiaegadel olime kõik koos (üle 40 inimese 15 riigist).



Kogu seltskond koos


Esimesel päeval tutvustati läbi kunsti Portugali ajalugu ja kultuuri. Seejärel tutvustasid osalejad ennast, oma kooli ja riiki.

Koolituse põhiideeks oli see, et tehnoloogia kiire areng mõjutab järjest rohkem õppimist ja hea õpetaja mõistab, et õpetamine peab olema rohkem õpilase keskne, siis tähendab see ka uute tehnoloogiate kasutusele võtmist. Jagati ideid efektiivseks õpetamiseks. Näiteks: tutvustada tundi kui lugu, grupitöö, rollimängud, õuesõpe, huumori kasutamine õppevahendina jm. Palju oli juba tuttavat, kuid oli ka toredaid uusi praktilisi ideid.

Tutvustati palju erinevaid digitaalseid vahendeid ja äppe õppetöö rikastamiseks, mõned nendest tegime ka praktiliselt läbi (nt Mentimeter, Quizizz, Photo Story3, ThingLink, Flipping Book jm).
Osalejad jagasid kogemusi selle kohta, milliseid vahendeid nad oma töös kasutavad.

Külastasime ka kahte kooli (Secondary school Manuel Martins, Boa Agua groupment of schools in Quinta do Conde), kus olid sisse seatud tuleviku klassiruumid (Future Classroom Lab). Tutvustuses öeldi, et need klassid panevad selle külastajaid mõtlema haridusele ja tehnoloogia rollile selles ning annavad ideid oma klassiruumi kujundamiseks. Kahjuks ei õnnestunud näha ühtegi konkreetset tundi, tutvustati üldjoontes tundide läbiviimist ja saime vaadata ja tutvuda klassi sisustusega. Rohkem infot Future Classroom Lab`i kohta siit: http://fcl.eun.org/
Klass on jagatud kuueks õppimise tsooniks
















Portugalis on erivajadustega lapsed kaasatud tavakoolidesse. Boa Aqua koolis õppisid raske ja sügava (vaimse)puudega õpilased eraldi klassis.

Huvitav oli see, et kõik koridorid ja klasside seinad olid kaetud sama värvi ja mustriga keraamiliste plaatidega.
kassiruum Boa Aqua koolis
Koolituse viimasel päeval tuli grupitööna valmistada ette vabalt valitud teemal tund, kasutades koolitusel saadud ideid ja viia see läbi kursusel osalejatega. Tegime alustavale inglise keele õppijale tunni teemal “Toit”. Meie grupi töö õnnestus hästi, jäin koostöö ja lõpptulemusega igati rahule 😊




Ühistel väljasõitudel külastasime Portugali kuningate lemmiksuvituspaika Sintrat ja Euroopa läänepoolsemat punkti (Roca Cape). Vaatasime ringi Lissaboni vanalinnas ja lõpetasime õhtu meeldivas restoranis, kus saime osa suurepärasest fado (Portugali rahvuslik muusikastiil) kontserdist.
Sintra
Roca Cape

Lissabon


Koolituse viimasel päeval külastasime Lissaboni okeanaariumi.



Koolitus oli minu jaoks kindlasti rikastav: tutvusin toredate kolleegidega üle Euroopa, sain uusi teadmisi ning praktiseerida inglise keelt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar